Hillsboro Team Tournament

Hillsboro Team Tournament

Results on TrackWrestling.com

Pelican Rapids 58 Grafton 16

Pelican Rapids 49 MayPort CG 28
126 – Brian Villagomez (Pelican Rapids) over Kade Elliott (MayPort CG) Maj 12-4
132 – Alejandro Romero (Pelican Rapids) over Unknown (Unattached) Forf
138 – Dakota Pixley (Pelican Rapids) over Sam Kleven (MayPort CG) Fall 2:45
145 – Robert Mazariegos (Pelican Rapids) over Unknown (Unattached) Forf
152 – Keegan Elliott (MayPort CG) over Guillermo Rosiles (Pelican Rapids) Maj 13-2
160 – Jeric Houdek (MayPort CG) over Alex Diaz (Pelican Rapids) Fall 5:47
170 – Logan Elliott (MayPort CG) over Hobet Diaz (Pelican Rapids) Fall 3:07
182 – Nick Thompson (Pelican Rapids) over George Gardiner (MayPort CG) Dec 5-2
195 – Carson Haugrud (Pelican Rapids) over Unknown (Unattached) Forf
220 – Josh Gapp (MayPort CG) over Unknown (Unattached) Forf
285 – Eddie Ramos (Pelican Rapids) over Nathan Erickson (MayPort CG) Fall 3:40
106 – Jason Meyer (Pelican Rapids) over Ryllee Thompson (MayPort CG) Fall 0:39
113 – Konner Elliott (MayPort CG) over James Furey (Pelican Rapids) Fall 2:57
120 – Danny Franco (Pelican Rapids) over Ben Berdahl (MayPort CG) Fall 1:56

Pelican Rapids 48 Hillsboro Central Valley 36
132 – Luke Hastings (Hillsboro Central Valley) over Dakota Pixley (Pelican Rapids) Fall 1:24
138 – Alejandro Romero (Pelican Rapids) over Unknown (Unattached) Forf
145 – Robert Mazariegos (Pelican Rapids) over Unknown (Unattached) Forf
152 – Guillermo Rosiles (Pelican Rapids) over Zach Iverson (Hillsboro Central Valley) Fall 1:09
160 – Alex Diaz (Pelican Rapids) over Seth Owens (Hillsboro Central Valley) Fall 0:39
170 – Jordan Bolstad (Hillsboro Central Valley) over Hobet Diaz (Pelican Rapids) Fall 1:32
182 – Nick Thompson (Pelican Rapids) over Unknown (Unattached) Forf
195 – Jake Connelly (Hillsboro Central Valley) over Carson Haugrud (Pelican Rapids) Fall 2:45
220 – Wyatt Schultz (Hillsboro Central Valley) over Unknown (Unattached) Forf
285 – Eddie Ramos (Pelican Rapids) over Brady Siebels (Hillsboro Central Valley) Fall 1:52
106 – Jason Meyer (Pelican Rapids) over Matt Anderson (Hillsboro Central Valley) Fall 0:50
113 – Alex Alfson (Hillsboro Central Valley) over Unknown (Unattached) Forf
120 – Danny Franco (Pelican Rapids) over Brandon Henn (Hillsboro Central Valley) Fall 5:57
126 – Mark Hastings (Hillsboro Central Valley) over Brian Villagomez (Pelican Rapids) Fall 3:25

Pembina County North 71 Pelican Rapids 9
145 – Blake Kaercher (Pembina County North) over Robert Mazariegos (Pelican Rapids) TF 18-1
152 – Gabe Schill (Pembina County North) over Guillermo Rosiles (Pelican Rapids) Fall 2:23
160 – Cullen Blair (Pembina County North) over Alex Diaz (Pelican Rapids) Fall 2:43
170 – Jesse Schurman (Pembina County North) over Hobet Diaz (Pelican Rapids) Fall 1:51
182 – Nick Thompson (Pelican Rapids) over Cody Hornbaker (Pembina County North) Dec 12-8
195 – Michael Lafferty (Pembina County North) over Unknown (Unattached) Forf
220 – Jeffery Stith (Pembina County North) over Unknown (Unattached) Forf
285 – Tyson Lafferty (Pembina County North) over Unknown (Unattached) Forf
106 – Tristen Sott (Pembina County North) over Jason Meyer (Pelican Rapids) Fall 1:07
113 – Patrick Calvillo (Pembina County North) over Unknown (Unattached) Forf
120 – Brett Verville (Pembina County North) over Danny Franco (Pelican Rapids) Fall 5:15
126 – Bradyn Horgan (Pembina County North) over Brian Villagomez (Pelican Rapids) Fall 1:45
132 – Dakota Pixley (Pelican Rapids) over Raphael Schill (Pembina County North) Fall 2:44
138 – austin urlaub (Pembina County North) over Alejandro Romero (Pelican Rapids) Fall 1:03

Central Cass 75 Pelican Rapids 6
160 – Cade Merrigan (Central Cass) over Alex Diaz (Pelican Rapids) Dec 4-3
170 – Kyle Schultz (Central Cass) over Hobet Diaz (Pelican Rapids) Fall 3:20
182 – Dakota Radcliffe (Central Cass) over Nick Thompson (Pelican Rapids) Fall 0:42
195 – Jaden Lemar (Central Cass) over Unknown (Unattached) Forf
220 – Dillon Knudson (Central Cass) over Unknown (Unattached) Forf
285 – Devin Roesler (Central Cass) over Eddie Ramos (Pelican Rapids) Fall 1:12
106 – Andrew Jahnke (Central Cass) over Jason Meyer (Pelican Rapids) Fall 1:02
113 – Nathan Kain (Central Cass) over Unknown (Unattached) Forf
120 – Austin Rust (Central Cass) over Danny Franco (Pelican Rapids) Fall 3:37
126 – Shawn Kemmer (Central Cass) over Brian Villagomez (Pelican Rapids) Fall 0:46
132 – Lane Berg (Central Cass) over Dakota Pixley (Pelican Rapids) Fall 3:51
138 – Jeseb Mogan (Central Cass) over Alejandro Romero (Pelican Rapids) Fall 1:52
145 – Robert Mazariegos (Pelican Rapids) over Austin Hinsz (Central Cass) Fall 3:14
152 – Wade Berg (Central Cass) over Guillermo Rosiles (Pelican Rapids) Fall 3:17

Pembina County North 42 Dilworth Glyndon Felton 34

Dilworth Glyndon Felton 36 Central Cass 34
126 – Shawn Kemmer (Central Cass) over Trevor Dufault (Dilworth Glyndon Felton) Fall 1:48
132 – Nathan Volk (Central Cass) over Wyatt Whiteaker (Dilworth Glyndon Felton) Dec 7-3
138 – Alex Johnson (Dilworth Glyndon Felton) over Jeseb Mogan (Central Cass) Fall 3:21
145 – Trent Dufault (Dilworth Glyndon Felton) over Austin Hinsz (Central Cass) Fall 3:29
152 – Dallas Kern (Dilworth Glyndon Felton) over Ian Gilley (Central Cass) Fall 0:45
160 – Kyle Schultz (Central Cass) over Ethan Johnson (Dilworth Glyndon Felton) Fall 0:55
170 – Alex Fuchs (Dilworth Glyndon Felton) over Zac Perritt (Central Cass) Fall 3:28
182 – Dakota Radcliffe (Central Cass) over Adam Olson (Dilworth Glyndon Felton) Fall 3:46
195 – Jaden Lemar (Central Cass) over Ben Martin (Dilworth Glyndon Felton) Dec 5-4
220 – Garrett Pemelton (Dilworth Glyndon Felton) over Dillon Knudson (Central Cass) Fall 0:59
285 – Drew Hawk (Dilworth Glyndon Felton) over Devin Roesler (Central Cass) Dec 5-3
Click Here: los jaguares argentina 106 – Andrew Jahnke (Central Cass) over Austin Bitker (Dilworth Glyndon Felton) Maj 14-2
113 – Jacob Arends (Dilworth Glyndon Felton) over Nathan Kain (Central Cass) Dec 7-6
120 – Austin Rust (Central Cass) over Unknown (Unattached) Forf

Dilworth Glyndon Felton 54 Larimore 22

Dilworth Glyndon Felton 60 Grafton 21

Dilworth Glyndon Felton 42 Hillsboro Central Valley 41
160 – Ethan Johnson (Dilworth Glyndon Felton) over Seth Owens (Hillsboro Central Valley) Fall 0:39
170 – Jordan Bolstad (Hillsboro Central Valley) over Alex Fuchs (Dilworth Glyndon Felton) Fall 1:17
182 – Adam Olson (Dilworth Glyndon Felton) over Jake Connelly (Hillsboro Central Valley) Fall 0:28
195 – Ben Martin (Dilworth Glyndon Felton) over Unknown (Unattached) Forf
220 – Wyatt Schultz (Hillsboro Central Valley) over Garrett Pemelton (Dilworth Glyndon Felton) Fall 3:54
285 – Brady Siebels (Hillsboro Central Valley) over Drew Hawk (Dilworth Glyndon Felton) Fall 1:29
106 – Alex Alfson (Hillsboro Central Valley) over Austin Bitker (Dilworth Glyndon Felton) Fall 0:44
113 – Jacob Arends (Dilworth Glyndon Felton) over Unknown (Unattached) Forf
120 – Brandon Henn (Hillsboro Central Valley) over Andrew Oberg (Dilworth Glyndon Felton) TF 18-3
126 – Mark Hastings (Hillsboro Central Valley) over Trevor Dufault (Dilworth Glyndon Felton) Fall 1:12
132 – Luke Hastings (Hillsboro Central Valley) over Wyatt Whiteaker (Dilworth Glyndon Felton) Fall 5:12
138 – Jacob Schlicting (Dilworth Glyndon Felton) over Unknown (Unattached) Forf
145 – Alex Johnson (Dilworth Glyndon Felton) over Unknown (Unattached) Forf
152 – Dallas Kern (Dilworth Glyndon Felton) over Zach Iverson (Hillsboro Central Valley) Fall 0:41

United Clay Becker 34 Grafton, ND 25

Hillsboro 54 United Clay Becker 17

Larimore 48 United Clay Becker 36

May-Port-CG 42 United Clay Becker 40
132 Tyler Todd, BECK, forf.
138 Sam Kleven, MPC, pinned Trent Rosing, BECK, 1:31
145 AJ Janssen, BECK, forf.
152 Nick Wamre, BECK, maj. dec. Keegan Elliott, MPC, 10-2
160 Mason Swegarden, BECK, forf.
170 Jonah Lange, BECK, pinned Jeric Houdek, MPC, 2:19
182 Logan Elliott, MPC, pinned Chance Lefebvre, BECK, 1:18
195 George Gardiner, MPC, forf.
220 Josh Gapp, MPC, forf.
285 Nathan Erickson, MPC, forf.
106 Konner Elliott, MPC, pinned Sanden O`Connel, BECK, 1:20
113 Riley Byklum, BECK, pinned Ryllee Thompson, MPC, 0:53
120 Alec Korby, BECK, pinned Kade Elliott, MPC, 1:37
126 Ben Berdahl, MPC, forf.

Central Cass 63 United Clay Becker 18
113 Riley Byklum, BECK, pinned Nathan Kain, CECA, 2:40
120 Austin Rust, CECA, pinned Alec Korby, BECK, 1:34
126 Shawn Kemmer, CECA, forf.
132 Nathan Volk, CECA, pinned Trent Rosing, BECK, 0:47
138 Lane Berg, CECA, pinned Tyler Todd, BECK, 0:22
145 Austin Hinsz, CECA, pinned AJ Janssen, BECK, 0:16
152 Nick Wamre, BECK, pinned Titus Doboyou, CECA, 5:08
160 Kyle Schultz, CECA, pinned Mason Swegarden, BECK, 3:18
170 Jonah Lange, BECK, pinned Zac Perritt, CECA, 0:45
182 Dakota Radcliffe, CECA, pinned Chance Lefebvre, BECK, 0:28
195 Jaden Lemar, CECA, forf.
220 Dillon Knudson, CECA, forf.
285 Devin Roesler, CECA, forf.
106 Andrew Jahnke, CECA, dec. Sanden O`Connel, BECK, 9-3

Leave A Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *